Koňské žíně

Jedná se o nejdelší přírodní vlákno, které je používáno už po generace. Koňské žíně odvádí vlhkost a působí jako přírodní klimatizace. Žíně jsou duté, vlhkost jimi pronikne a lůžko zůstane vždy suché. Díky otevřené struktuře umožňuje vzduchu přirozený koloběh. Přidání žíní do postele, je jako dávat dva miliony pružin navíc. Vlákno po kompresi obnoví tvar matrace což je základem pro noc plnou klidného spánku.

Bavlna

Turecká bavlna s dlouhými vlákny, kterou používáme při výrobě postelí Vi Spring, je neuvěřitelně měkká a odolná. Je vysoce absorpční, přirozeně prodyšná a jednoznačně hygienická. Skvěle odvádí přebytečné teplo a vlhko, čímž pomáhá k zachování pohodlí po celou noc.

Hedvábí

Nejsilnější ze známých přírodních vláken. Hedvábí je od starověku velmi ceněné. Hedvábí, které zdobí naše lůžka, pochází z Číny ze starověké Hedvábné stezky. Je vzácné, rafinované a neuvěřitelně měkké. Původně bylo určeno výhradně pro císařovo použití. Po staletí zůstala jeho výrobní metoda přísně střeženým tajemstvím. Hedvábí nabízí přirozeně luxusní zážitek při spánku. Dokáže se přizpůsobit okolní teplotě, aby chladilo v létě a hřálo v zimě. Zároveň si udrží jemnost po celý rok.

Vicuňa

Vzácný dar z vysokých andských náhorních plošin. Vlna Vicuña je jednou z nejvyhledávanějších a nejluxusnějších textiliích na světě. Symbolizuje krásu civilizace Inků z dob, kdy to bylo zakázané ale zároveň hodnotné nosit Vicuña oděvy. Vicuña je absorpční, má vynikající izolační vlastnosti a díky prostému lanolinu je také hypoalergenní.

Mohér

Náš mohér pochází z národního parku v Karoo v Jižní Africe. Zde leží velkolepá, rozlehlá polopoušť a pastviny, které produkují nejlepší mohér na světě. Je to jedno z nejstarších užívaných, textilních vláken. Dnes se tento luxusní materiál vyrábí ze srsti angorské kozy. Odolný, pružný a nádherně měkký. Navíc je také excelentně přírodně izolační. V zimě hřeje a naopak v létě díky jeho vlastnosti odvádět vlhkost udrží matraci příjemně chladnou.

Kapsičkové pružiny

Rozkládají tíhu zónově, nejvíce v oblasti ramenou a boků. Mají tak velmi dobré ortopedické vlastnosti a jsou vysoce kvalitní. Jednotlivé pružiny jsou uloženy v samostatných textilních kapsách.

Vlna

Hypoalergenní a prodyšný materiál, který je desetkrát více absorpční než syntetické materiály. Vlna je ideální náplní pro matrace i základny. Vyrábí se v souladu s odvěkými tradicemi a pracuje v harmonii s Vaším tělem. Dokáže regulovat tělesnou teplotu a díky tomu zajistit Váš ničím nerušený spánek.

Přírodní latex

Vzniká v mléčnicích kaučukovníků na kaučukovníkových plantážích. Je hypoalergenní, tedy vhodný nejen pro alergiky, jelikož se v něm nedrží žádní roztoči ani mikroorganismy. Latex se vyznačuje měkkostí a vzdušností. Během spánku dochází k přirozené cirkulaci vzduchu. Má termoregulační vlastnosti, nepřehřeje se. Oceníte ho zejména v teplých letních nocích

Přírodní latex Talalay

Jedná se o kvalitní přírodní latex, který je měkčí a prodyšnější než klasický přírodní latex. Z formy se při výrobě latexu vysává vzduch, forma je poté zmražena a vznikne tak požadovaná buněčná struktura.

Bonelové pružiny

Jsou vyráběny z nejkvalitnější oceli. Bonelové pružiny jsou provázány a při zátěži se smršťují směrem nahoru.

Kašmír

Již samotný název evokuje opravdovým luxus. Osmkrát teplejší než ovčí vlna a přitom výrazně lehčí. Dlouhá hedvábná vlákna se získávají z měkkých vláken ukrytých pod vlnou kašmírské kozy. A to během jarní sezony „pelichání“, kdy se kozy přirozeně zbavují zimního kabátu. Savý, pružný a nádherně hladký kašmír má vynikající izolační vlastnosti. Přispívá k unikátní měkkosti a luxusnímu pocitu na našich nejlepších matracích.

Bambus

V čínském dialektu jeho název znamená „reinkarnace“. Bambus inspiroval mnoho mýtů a legend po celé Asii. Původně pochází ze severní Číny, kde je v podstatě všudypřítomný. V architektuře, průmyslu, kuchyni a v celé krajině. Je také neobyčejně měkký a výjimečně savý. Odvádí pryč vlhkost a zajistí tak, že se každé ráno probudíte zcela svěží.